Czym fundacja zajmuje się w 2021 roku?

To zaskakujące jak pandemia zmieniła nasze postrzeganie celów i drogi. Pewne rzeczy się przewartościowały, inne zmieniły kierunek, a jeszcze inne utraciły dawny blask. Zmienia się świat na naszych oczach. Od dłuższego czasu zadajemy sobie w fundacji jedno podstawowe pytanie – czego dokładnie potrzebujecie od Pola, jakich wartości i jakości? Co my możemy Wam dać? a może jak możemy wspólnie zadziałać dla większego dobra?

Wielkie przebudowywanie, wiele godzin rozmów, planowanie, szukanie rozwiązań. Jakbyśmy były na zakręcie, na którym jeszcze nie widać co jest dalej. Twórczość nadal jest w naszym polu działania. Niezmiennie, od serca. Terapia i arteterapia – coraz mocniej widoczna w polu – bo rośnie potrzeba wokół. Same potrzebujemy odskoczni od codzienności, cudownej i kojącej harmonii w duchu, kontaktu ze sobą nawzajem, poczucia, że jesteśmy częścią jakiejś większej społeczności.

A gdyby tak przekierować się na działania dla kobiet? Taka myśl mocno zarezonowała w trakcie spotkania zarządu fundacji na początku roku. Kobiety dla kobiet. Każda z nas ma swoją opowieść, każda z nas ma osobne narzędzia, które mogą mocno wesprzeć kobiety w ich drodze. Powoli, krok po kroku tworzy się projekt w który będzie zaangażowanych kilka cudownych i inspirujących kobiet.

Twórczość improwizowana – to drugi filar, utkany z tęsknoty za spontanicznością, nutą szaleństwa i charakteru. Dojrzałość w wyrażaniu siebie przez sztukę. Malarstwo intuicyjne, malarstwo przemyślane po to by inspirować, wyrażać się pełniej, poszukiwać dróg, docierać do poczucia pełni i sensu. Przed nami kilka działań wokół malarstwa – warsztaty Vedic Art (jak już tradycja w Polu nakazuje ;)), warsztaty arteterapeutyczne i Psychofreski za którymi baaaaardzo tęsknimy 🙂

Trzeci filar to terapia. Praca jeden na jeden, z parami bądź terapia grupowa. Zauważamy jak bardzo to działa, pomaga, jak bardzo rośnie pula osób, które tego bardzo potrzebują. To dość przyjemne uczucie docierać do jakości np. ostoi czy skały, kiedy wszystko wokół takie ruchome. Albo bycie jak wiatr, zmienny i lekki. A może docieranie do różnych oblicz kobiecości czy męskości? Wglądy, zrozumienie, efekt „aha!”. Eksploracja snów, szukanie sensu symptomów fizycznych (coś boli, uwiera, kłuje?). Stany w których utykamy albo te, które nam się przydarzają.

Trzymajcie mocno kciuki, droga jeszcze długa 😉 Nie robimy nic na siłę, szukamy rozwiązań, przyglądamy się sobie, poszukujemy ukrytych wskazówek 😉

Aktualnie nie mamy dofinansowania z zewnątrz na takie projekty, utrzymujemy się z tego co wniesiecie – za co bardzo dziękujemy. Jeśli chcesz nas wesprzeć – zapraszamy do przekazania darowizny na nr konta podanego w sekcji „kontakt” (w tytule: „Darowizna na cele statutowe„).

Opublikowano w

Agata Brzóska

Dodaj komentarz