Domykamy rok 2019 – Podsumowania w Fundacji Pole Rozwoju!

Rok 2019 właśnie się skończył. Był to dla nas pracowity i bardzo transformujący rok. Ogromnie się cieszę, że mogliśmy Wam towarzyszyć, wspierać i być w ważnych dla Was momentach.

Opowiem o kilku wyjątkowych spotkaniach, kilku spojrzeniach i kilku zdaniach zmieniających oblicze fundacji.

Pamiętam jak któregoś dnia rozmawiając z Dorotą Komasą (Światło Pełni-Studio Holistycznego Rozwoju Osobistego) postanowiłam, ze Fundacja zacznie działać niezależnie, odrywając się od poprzedniej koncepcji działalności. Kiedy postanowiłam wziąć wszystko w swoje ręce i po prostu spróbować działać po swojemu.

Pamiętam jeden wyjątkowy weekend z Kasią Czajkowską (Czułe oko – fotografia portretowa i arteterapia) w Katowicach/ Sosnowcu kiedy to nasycałyśmy się rozmową, wymyślałyśmy kolejne sposoby na celebrowanie tego kim jesteśmy, szukałyśmy sposobów na wyrażenie nas prawdziwych. Kiedy odkrywałyśmy jak bardzo my kobiety często potrzebujemy wsparcia siostry, przyjaciółki, koleżanki, przypadkowo napotkanej kobiety. Zobaczyłam jak bardzo chcę działać dla tych którzy czują, że stracili poczucie sensu i kierunku.

Pamiętam spotkanie po latach z Bartkiem Metelicą, kiedy rozmawialiśmy w klubie Księgarnia w Sosnowcu o tym w jaki sposób przywrócić Psychofreski na śląsk. Dyskutowaliśmy o sensie, o gotowości środowiska artystycznego i potrzebach twórczych. Z tego spotkania narodziły się pomysły na 2020 – zobaczycie wkrótce 😉

Pamiętam rozmowy z Piotrem Lojke (Virtual Dream – Lojke) na temat działań w świecie. Zobaczyłam jak bardzo mamy wpływ na rzeczywistość i jak bardzo liczy się nawet to najmniejsze działanie. Do teraz jestem pod wrażeniem jak Piotr wnosi swoje wartości w świat – zobaczcie sami na jego funpage’u.

Pamiętam wszystkie warsztaty w ramach studium Psychologii Procesu, wykłady Zbyszka Miłuńskiego i innych nauczycieli na temat tajników psychologii procesu, mniejsze i większe odkrycia wpływające na ogólny kształt fundacji. Różne rozmowy i spojrzenia na procesy zachodzące w człowieku, pole wpływające na nas jako jednostki, grupy i społeczności, na sens działań w świecie i to jak bardzo jesteśmy wszyscy ze sobą połączeni. Rozmowy o tym co się dzieje gdy nie podąża się własną drogą, oraz doświadczanie momentów, kiedy ma się pewność, że jest się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie.

Myślę o tych wszystkich napotkanych przyjaciołach z którymi rozmawiałam o strategiach, planach, celach i zadaniach. Wszystkich tych z którymi w twórczy sposób zapominałam o upływie czasu.

Przechodząc do konkretów, fundacja w 2019 roku zrealizowała:

09.03.2019 – 10.03.2019 – Vedic Art. Malowanie intuicyjne w Katowicach
23.03.2019 – 24.03.2019 – Vedic Art. Malowanie intuicyjne w Katowicach
11.05.2019 – 12.05.2019 – Vedic Art. Malowanie intuicyjne w Katowicach
20.07.2019 – 04.08.2019 – Vedic Art. Malowanie intuicyjne w Katowicach
23.09.2019 – Warsztat z cyklu „Praga jest kobietą” poprowadzony przez Kasię Czajkowską
06.10.2019 – Psychofreski na POP Kreacjach w Warszawie 
16.11.2019 – Warsztaty na IT Girls rEvolution Academy (patronat)
18.11.2019 – Podstawy fotografii z elementami arteterapii (Kasia Czajkowska) na Odważnym Festiwalu Kreatywności
20.11.2019 – Freski Wokalne – aby wyzwolić swój prawdziwy głos na Odważnym Festiwalu Kreatywności
30.11.2019 – Psychofreski na Odważnym Festiwalu Kreatywności

Dodatkowo Fundacja Pole Rozwoju współpracowała z Holistyczną Szkołą Trenerów (HST) w ramach organizacji i prowadzenia warsztatów trenerskich. Mieliśmy ogromny zaszczyt wspierać holistycznych trenerów w ich drodze rozwoju.

W październiku fundacja będąca patronem wydarzenia ufundowała 16 voucherów na sesje coachingowe dla laureatek konkursu IT Girls rEvolution Academy w celu wspierania ich przyszłych wyborów zawodowych i rozwojowych.

W roku 2019 około 70 osób uczestniczyło w naszych warsztatach i wydarzeniach!

Ogromnie się cieszymy z tego wyniku! 🙂

Z wdzięcznością,

Agata Brzóska

Opublikowano w

Agata Brzóska

Dodaj komentarz