PROJEKTY POLA

Bez Nazwy3

psychofreski

Artystyczne Jam Session oparte na improwizacji muzycznej, malarskiej, twórczej. Przestrzeń do wymiany, inspiracji i obserwacji. Spotkanie społeczności artystycznej. 

Bez Nazwy2

Vedic Art

Warsztat podczas którego uczestnicy poznają tajniki malarstwa intuicyjnego. Budzenie kreatywności, przyglądanie się temu co jest. Warsztat wg metody Curta Källmana.

Bez Nazwy

warsztaty

Warsztaty i treningi rozwojowe. Temat zależy od tego co jest aktualnie potrzebne oraz w jaką stronę nas ciągnie. Chętnie korzystamy z arteterapii (malarstwo, fotografia, ruch), Psychologii Procesu bądź z ustawień systemowych (Bert Hellinger). 

Bez Nazwy3

sesje terapeutyczne

Sesje indywidualne, terapia w nurcie psychologii procesu, ustawienia systemowe oraz coaching z domieszką pracy z ciałem, z ruchem, z wyobraźnią. Kiedy trzeba to dokładamy twarde stąpanie po ziemi. 

Bez Nazwy2

kalendarz wydarzeń

Zapraszamy do przejrzenia organizowanych przez nas projektów, wydarzeń rozwojowych i terapeutycznych! Zarezerwuj spotkanie bądź miejsce na warsztat poprzez specjalny kalendarz zapisów. 

Bez Nazwy3

PSYCHOFRESKI

"Odkąd pamiętam szukałam sposobu na połączenie muzyki, sztuk wizualnych, teatru i ruchu. Nigdy nie umiałam się zdecydować na jedno, uczyłam się wszystkiego po trochu, nie wiedząc do końca dlaczego i po co. Jednocześnie przyciągali mnie artyści, którzy tworzyli z pasją. Chciałam obserwować ich twarze, emocje, chciałam czuć to samo kiedy tworzę.

Dokładnie w 2012 roku, siedząc na muzycznym jam session w klubie Remedium w Sosnowcu, próbując się wbić na scenę by zagrać jakiś kawałek, zaczęłam się zastanawiać jakby to zrobić by nie musieć czekać, nie musieć być w konwencji i jednocześnie tworzyć jak chcę i kiedy chcę, sama albo z grupą. Wizję wzbogadziła rozmowa z moim przyjacielem, który dodał kilka pomysłów od siebie.

Przy kolejnej 15 minutowej solówce kogoś kto był już na scenie, gdy czas oczekiwania na moją kolej wciąż się wydłużał, myśli zamieniły się w wymyślanie. A jakby połączyć różne narzędzia? A jakby stworzyć taką przestrzeń gdzie gramy otwarte formy do których pasuje wszystko? Muzyczne tła sprzyjające twórczości? Albo gdzie malujemy obrazy spontaniczne, robimy to z pasją i poczuciem wewnętrznej wolności? Albo robimy zdjęcia gdyż na takiej imprezie jest mnóstwo artystycznych i pociągających kadrów? A może nawet uda się napisać jakiś psychozapisek, który ktoś za moment zaśpiewa? Tak powstały Psychofreski"

Psychofreski są nawiązaniem do fresków które towarzyszą człowiekowi od początku. Słowo
"fresco" w języku włoskim oznacza “świeży”. Jest to jedna z form artystycznych, gdzie artysta
malując na mokrym tynku nie może wprowadzać żadnych poprawek.

W trakcie Psychofresków idziemy za tym, co się pojawia, w akceptacji i radości. Improwizujemy, tworzymy, czasem psujemy. Cieszymy się z każdego dzieła, gdyż proces tworzenia jest
tu celem. Malujemy w poczuciu bycia całością z muzykami i innymi tworzącymi. Wychodząc z ja/my i ty/wy, a wchodząc w "jedno-i-to-samość". Bez skupiania na zwycięstwach ani
na wewnętrznych klęskach. Z tej jakości powstanie to co ma powstać.

Freski przez wiele tysięcy lat, w różnych celach, w różnych technikach. Droga z jednego miejsca do innego, zmieniające się potrzeby, kultury, trendy i perspektywy. Dlatego tak ważna
jest dla nas różnorodność narzędzi, podejść, perspektyw.
A psyche? Życie, tchnienie życia, duch, to co najgłębiej w nas...

Psychofreski odbywają się jako wydarzenie artystyczne bądź w formie warsztatu.

Jak to wygląda od strony technicznej?

Spotykamy się w wyznaczonym miejscu i czasie.
Na „scenie” pojawiają się muzycy z różnymi instrumentami. Im bardziej niecodziennymi tym lepiej. Czasem jest nas 2, czasem pełny skład. Pod sceną mamy miejsce na twórczość.
Rozkładamy sztalugi, płótna, arkusze papieru, farby, pędzle pisaki, kredki, ołówki i inne materiały. Wszystko po to by malować, rysować, kreślić, stemplować….
Jeśli nie chcemy malowaćrozmawiamy, wchodzimy w klimat, piszemy teksty, robimy performance'y, tańczymy albo fotografujemy. Główny cel to inspirować się wzajemnie, wchodzić do jednego Pola kreacji, móc się spotkać, powymieniać spostrzeżeniami i doświadczeniami. Po to by odpowiedzieć na swoją tęsknotę za twórczością.
Psychofreski to spotkanie.

Aktualnie czekamy na czasy "po-COVIDOWE", gdzie będziemy mogli się spotkać w większym gronie. Tęsknisz za twórczością? Zapraszamy na warsztaty Malarstwa Intuicyjnego Vedic Art które odbywają się w mniejszych grupach i również są przepełnione twórczą spontanicznością 😉 

Dla kogo jest ta propozycja?

Zapraszamy każdego, bez względu na wiek, umiejętności, środowisko. Artystów, amatorów, zawodowców, malujących, fotografów, pisarzy, zaciekawionych i poszukujących.
Łączy nas chęć swobodnego tworzenia. Wychodzimy poza codzienność, zostawiamy codzienność by zająć się sobą. Tworzymy z serca a więc to my, po prostu.

Przyjdź. Zajmij się sobą. Pozwól temu co uśpione ujrzeć światło dzienne. Baw się i eksperymentuj. Tu wszyscy są równi. Psychofreski są idealne dla osób które przeszły kurs Vedic Art.

Aktualnie wszystkie Psychofreski zostały zawieszone na czas pandemii. Zapraszamy na Warsztaty Malarstwa Intuicyjnego Vedic Art, gdyż są w mniejszym gronie 😉 

Bez Nazwy2

VEDIC ART

Pola Rozwoju

Czy to początek, czy koniec, koniec czy początek. Transformacja, poszukiwanie w twórczy sposób. Malujesz i zapominasz kiedy zacząłeś/łaś, nie wiesz kiedy skończyć. Nie masz planu, jesteś w tym wolny/a. Jest Ci obojętne co z tego wyjdzie, ważniejszy jest proces. Sięgasz do siebie, wyciągasz kawałek po kawałku i oglądasz z każdej strony. Albo malujesz, a wszystko po prostu jakoś się samo dzieje. Czujesz radość, zdziwienie, smutek, poruszenie, nic-a-nic, błogość albo dreszcze masz zaufanie, wiesz, że cokolwiek się dzieje jest dobre.

Malujemy, malujemy, malujemy... każdy dla siebie, bez porównywania. Kolory, kształty, kontrasty, soczyste przebłyski. Pochłonięci przez płótno i farby, dajemy się ponieść temu co jest. Vedic Art poprzez swoje zasady daje szansę na spotkanie ze sobą, poszerzenie świadomości, transformację starego w nowe. Konkretna metoda i konkretne zasady. To poszukiwanie tego co otwiera nas na przestrzeń, stajemy się jednym z wszystkim, stan połączenia, spójności i pełni. Zasady tworzą ramę do swobodnego malowania i odkrywania siebie i pokładów twórczości. Metoda zmienia, transformuje, otwiera, pobudza. 

Metoda Curta Kallmana - wejdź na ogólnopolską stronę Vedic Art: www.vedicart.pl

           

 

 

Dla kogo jest ta propozycja?

Zapraszam każdego, bez względu na wiek, umiejętności, doświadczenia. Artystów, amatorów, zawodowców, początkujących. Tych co poszukują impulsu do zmiany, chcących pobudzać swoją kreatywność, szukających tego co jest dla nas dobre i naturalne.

Co będzie się działo?

2 weekendy, minimum 30 godzin zajęć. Najpierw przechodzisz pierwszy stopień. Potem, jak poczujesz, możesz skorzystać ze stopnia drugiego gdzie pogłębiamy doświadczenia. Pierwszy/drugi stopień przeprowadza przez 17 zasad Vedic Art. W trakcie warsztatu przedstawię Wam metodę zgodnie z intencją twórcy - Curta Kallmana. Po dwóch stopniach możesz rozważyć dalszą ścieżkę - nauczycielską (więcej szczegółów na www.vedicart.pl). Zwykle uczestnicy malują około 9 obrazów (czasem mniej, czasem więcej). Nie trzeba umieć malować. Będziesz potrzebować materiały malarskie (szczegóły pod wydarzeniem).

Zapraszam też tych co mają skończone oba stopnie. Jest możliwość przyłączenia się do grupy by malować w towarzystwie 😉 

Bez Nazwy

WARSZTATY

Gdy jest taka potrzeba to proponujemy również inne warsztaty:

 • WARSZTATY oparte na założeniach Psychologii Procesu (np. w poszukiwaniu WŁASNEJ DROGI, odkrywanie kariery życia, relacje, wychodzenie do świata, twórczość itp.)
 • WARSZTATY ARTETERAPEUTYCZNE z elementami FOTOGRAFII 
 • IMPROFRESKI - Treningi Improwizacji i Spontaniczności na bazie założeń teatru Improwizacji (Viola Spolin/Keith Johnston) 
 • FRESKI WOKALNE - aby wyzwolić swój prawdziwy GŁOS
 • WARSZTATY KOMPETENCYJNE wzmacniające konkretne obszary takie jak np. asertywność, komunikacja, prezentacje, budowanie relacji 

Działamy stacjonarnie, wyjazdowo oraz online

Jeśli jesteś zainteresowany/a udziałem bądź organizacją warsztatu w Twoim mieście, prosimy o kontakt. Chętnie wyślemy indywidualną ofertę. 

FAQ - Warsztaty w Polu

Bez Nazwy3

SESJE TERAPEUTYCZNE I COACHINGOWE

w Polu Rozwoju

Otwieramy dla Ciebie przestrzeń do pracy indywidualnej. Jeśli wolisz kontakt jeden na jeden, czujesz, że chcesz przyjrzeć się temu co Cię blokuje, lepiej rozpoznać swoje potrzeby, skuteczniej iść w stronę swoich celów i planów - umów się na sesję terapeutyczną prowadzoną przez Agatę Brzóskę bądź coachingową do której zaprasza Alicja Kira

 

Kilka słów o psychoterapii

Skontaktuj się z nami, jeśli:

 • Utraciłeś/aś poczucie wewnętrznej równowagi i spokoju
 • Odczuwasz stany depresyjne i przygnębienie
 • Jesteś przepracowany/a i czujesz się wypalony/a
 • Męczą Cię różne dolegliwości fizyczne i chciałbyś poznać ich znaczenie
 • Twoje życie straciło smak, nie wiesz gdzie pójść dalej
 • Ciężko Ci podejmować decyzje i działać skutecznie
 • Doświadczasz trudności w relacjach (konflikty, szybko się złościsz, myślisz o odejściu od partnera)
 • Myślisz o sesjach terapeutycznych dla par (kłopoty z partnerem, przyjaciółką/lem, rodzinne)
 • Pragniesz coś zmienić ale coś Cię powstrzymuje
 • Twoja praca nie przynosi Ci satysfakcji, tęsknisz za poczuciem wolności i wpływu
 • Trudno Ci być sobą w pełni

Psychoterapia bywa najlepszym rozwiązaniem szczególnie jak nie masz już pomysłu jak sobie poradzić z trudnościami. Skontaktuj się z nami jeśli chciałbyś/abyś przyjrzeć się temu dlaczego coś Ci się przydarza, kiedy przechodzisz trudne chwile albo po prostu czegoś Ci brak.

A jak to wygląda od technicznej strony?

Sesje terapeutyczne (zazwyczaj 55-minutowe) odbywają się z częstotliwością i w ilości określonych wspólnie. Trudno określić czas trwania terapii. Ilość spotkań waha się od jednego do kilkunastu (w przypadku terapii krótkoterminowej, skoncentrowanej na konkretnym problemie), a nawet kilkudziesięciu (w przypadku głębokiej terapii długoterminowej).

Sesje w gabinecie (ul. Marzanny 26, Katowice Podlesie) bądź online przez Skype. 

Pracuję w nurcie psychologi procesu (Arnold Mindell). Psychologia procesu skupia się na poszukiwaniu znaczenia sygnałów objawiających się w symptomach fizycznych, problemach w relacjach, zdarzeniach losowy i we wszelkich trudnościach które klient napotyka w swoim życiu.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w osiąganiu celów, a czujesz, że terapia nie jest dla Ciebie - mamy również w ofercie sesje coachingowe. Coaching trwa od 3 do 6 miesięcy, czasem może trwać nawet dłużej, zależy to od indywidualnych potrzeb osoby coachowanej i ilości celów krótko i długoterminowych, nad którymi pracuje. Proces coachingowy składa się z kilku spotkań po 1-1,5 godziny podczas których klient pracuje nad danym zagadnieniem. Z jednej strony może pracować nad poszerzaniem swojej świadomości i wglądu, z drugiej nad konkretnymi celami i zadaniami. Skontaktuj się z Alicją Kirą by dowiedzieć się więcej. 

Czuleoko Ab 30

"Podążając za tym co chce się wydarzyć pomagam w odszukiwaniu siebie, w odblokowaniu potencjału, w odnajdywaniu poczucia przepływu i pełni. Opieram się na założeniach Psychologii Procesu (IPP), ustawień systemowych, (Bert Hellinger), korzystan z narzędzi arteterapeutycznych oraz z coachingu w czystej postaci. Nie ograniczam się, patrzę szeroko, dopasowuję narzędzia do Twoich potrzeb" - Agata Brzóska

Bez Nazwy3

KALENDARZ WYDARZEŃ W POLU

Zapisz się na warsztat lub na sesję indywidualną:

Za nami:

Rok 2022: 

 • 21-22.01.2021- Vedic Art - Malarstwo Intuicyjne z Agatą Brzóską
 • 26-27.03.2021- Vedic Art - Malarstwo Intuicyjne z Agatą Brzóską
 • 28-29.05.2021- Vedic Art - Malarstwo Intuicyjne z Agatą Brzóską
 • Luty - Zakończenie projektu terapeutycznego "W Polu zmian 2021" (warsztaty i spotkania indywidualne)

Rok 2021: 

Rok 2020: 

Rok 2019:

Rok 2018: 

 • Październik - grudzień - W ramach współpracy z Fundacją Rozwiń Skrzydła w roku 2018 fundacja wspierała projekt Holistyczna Szkoła Trenerów (HST).  6  weekendowych warsztatów o tematyce trenerskiej m.in. Trening twórczości i improwizacji.
 • Listopad - „Train the Trainer” przeznaczony dla osób chcących rozwijać się jako prowadzących szkolenia i warsztaty rozwojowe - W ramach współpracy z Fundacją Rozwiń Skrzydła
 • 20.11.2018 - Freski Wokalne - warsztat w Krakowie

PARTNERZY

Pola Rozwoju

Wyjsc Z Klatki Rgb.białe.zdj

Szukasz sesji fotograficznej i mieszkasz w Warszawie? A może interesuje Cię projekt Wyjść z KLATKI?
Sprawdź co oferuje Czułe Oko!