„Wejdź w Pole…” – edycja 01/2023

Cieszymy się, że jesteście z nami! Wszystkie ćwiczenia i podpowiedzi ukazują się regularnie na Facebooku: https://www.facebook.com/polerozwoju – zapraszamy do polubienia!
Zachęcamy do zmiany ustawień na Facebook, aby być z wszystkim na bieżąco 😉

Na początek kilka słów o tym jakiego rodzaju informacje będą pojawiać się na Facebooku:

A więc, zaczynamy! Zobacz co przygotowaliśmy dla Ciebie w styczniu:

  1. PYTANIA PEŁNE MOCY na sam początek. Są to pytania zapraszające do refleksji, pomagające się zatrzymać… a może i pokierować w odpowiednim kierunku – wszystko po to, by podążać własną, naturalną drogą… ❤️ Zanim zaczniesz, warto przygotować sobie kartkę i coś do pisania – słowo zapisane ma inna moc 😉

Jakie wyjątkowe umiejętności posiadasz?
Co sprawia że jesteś wyjątkowy?
Co mówią Ci inni w co Ciężko CI uwierzyć?
Na ile masz odwagę KORZYSTAĆ z tych zasobów?

2. INSPIRUJĄCE KSIĄŻKI: W ramach książkowych „polecajek” mamy dla Was książkę Brené Brown „Z odwagą w nieznane”.
❓Może ktoś z Was czytał? Co Wam zapadło w pamięć? Jakie myśli i wnioski Wam się pojawiły?

To co pisze o książce Maya Angelou, poetka, pisarka i aktorka:

„Aby zyskać prawdziwe poczucie przynależności, nie trzeba się zmieniać – trzeba być sobą. Dopasowanie się czy samotność?
Pragniemy być częścią czegoś większego. Kiedy nie mamy poczucia przynależności do danej grupy społecznej, kultury czy nawet rodziny, czujemy się samotni, słabi i skrzywdzeni. Dlatego często stajemy przed trudnym wyborem – możemy dopasować się lub wybrać samotność. Doktor Brené Brown przekonuje, że jest inna droga – najważniejsze to mieć odwagę przynależeć do samego siebie. Udowadnia, że nasza przynależność będzie prawdziwa tylko wtedy, gdy my będziemy autentyczni. Kompromis czy konfrontacja?Jeśli zdecydujemy się na walkę o samoakceptację bez oglądania się na to, co robią inni, wkroczymy na teren nieznany, pełen niejasnych i nowych zasad. Będziemy musieli skonfrontować się ze światem i jego ideologiami. Brené Brown przedstawia na to sposób: cztery praktyki, które – jeśli wdrożysz je do swojego codziennego życia – pozwolą ci wyrwać się ze społecznych ram i być sobą. Bez dostosowywania się, udawania czy podporządkowywania się innym w imię poczucia bezpieczeństwa. Szukanie przynależności za wszelką cenę czy tworzenie własnej ścieżki? Brené Brown, autorka bestsellerów „New York Timesa”, w tym książek Rosnąc w siłę i Z wielką odwagą, tym razem redefiniuje badane od ponad 10 lat pojęcie prawdziwej przynależności i pokazuje, że poczucie przynależności można osiągnąć bez rezygnacji ze swojej autentyczności czy wolności. W charakterystyczny dla siebie sposób Brown łączy badania, opowieści i szczere wyznania, ponownie nadając ton debacie kulturowej i jednocześnie precyzyjnie wytyczając ścieżkę do samoakceptacji.
Człowiek jest wolny tylko wtedy, gdy sobie uświadomi, że nigdzie nie przynależy, zupełnie nigdzie, ponieważ jego miejsce jest wszędzie.

Anna Sarnacka-Smith, konsultant HR, autorka książki „Everest lidera” pisze:

„To jedna z najważniejszych dla mnie książek… Bo to książka o mnie, mojej potrzebie odnalezienia się w tym pędzącym świecie, pełnym oczekiwań, nakazów, zakazów. A może to też opowieść o Tobie? Bo czy nie w każdym jest gdzieś pragnienie tego, aby czuć się dobrze samemu ze sobą wśród innych ludzi i tego, co przynosi kolejny dzień? Dość łatwo jest przewracać kolejne strony tej książki, ale trzeba mieć w sobie dużo odwagi, aby wdrożyć to, do czego zaprasza nas Autorka. Tak, cena tego jest wysoka, ale nagroda wielka.

Na koniec kilka słów od Joanny Olekszyk, redaktor naczelna magazynu SENS:

„Z odwagą w nieznane to ważna i mądra książka, która uderza w nasz największy lęk: lęk przed samotnością. Dlatego tak bardzo chcemy gdzieś przynależeć, być „czyimś”, mieć „swoich”. Brené Brown oswaja ten lęk i pokazuje, że pojawia się on tylko na początku cudownej i koniecznej drogi do odnalezienia siebie. Udowadnia, że kiedy człowiek nigdzie nie przynależy, jego miejsce jest wszędzie, bo zawsze przynależy do siebie.”

3. PODCAST – Zapraszam do posłuchania bardzo ciekawego i ważnego odcinka podcastu „Okiem Processworkera”, na temat standardów w psychoterapii ❤

LINK: KLIKNIJ TU

4. Na koniec CYTAT:

Co Wy na to? 😎 Jak sobie pomyślę ile by zdziałała gdyby nie obawa przed błędami… ah! 🙂 Ktoś też kiedyś powiedział, że jak się nie popełnia błędów to się człowiek nie rozwija, i tego będziemy się trzymać ❤️

Obserwuj nas na Facebook 🙂

Opublikowano w

Agata Brzóska

Dodaj komentarz