„Wejdź w Pole…” – edycja 03/2023

Kolejna dawka podpowiedzi w ramach projektu „Wejdź w Pole”!

A więc, zaczynamy! Zobacz co przygotowaliśmy dla Ciebie w MARCU:

  1. PYTANIA PEŁNE MOCY, czyli pytania zapraszające do refleksji, pomagające się zatrzymać… a może i pokierować w odpowiednim kierunku – wszystko po to, by podążać własną, naturalną drogą… ❤️ Zanim zaczniesz, warto przygotować sobie kartkę i coś do pisania – słowo zapisane ma inna moc 😉

Gdybym był/a mniej spięty/a, pozwoliłbym/abym sobie na…
Dzięki temu mógłbym/mogłabym…
Postanawiam więc…

2. ĆWICZENIE dotyczące spędzania czasu i tego na ile sobie na to pozwalamy. Może to będzie inspiracja do podjęcia zmian? 😉

Wersja do wydruku poniżej – znajdziecie tam również ćwiczenie na temat „Codziennych wymówek”

Jeśli masz jakiekolwiek pytania do ćwiczeń – prosimy o kontakt 😉

3. TWÓRCZA INSPIRACJA dla Was! Tym razem proponujemy Wam kilka ćwiczeń oswajających z przypadkowością. Uwielbiam ten stan kiedy nie wiem co wyjdzie z eksperymentu – wymusza na mnie otwarty umysł 🙂 Może macie jeszcze jakieś inne pomysły na przypadkowe działania twórcze?

Celem zadań jest otwieranie się na swoje Twórcze JA, wychodzenie poza utarte schematy, odkrywanie nowych wniosków i odpowiedzi…

4. INSPIRUJĄCE KSIĄŻKI: Kolejna polecajka książkowa „Co ci się przydarzyło?”.

Z opisu od wydawcy czytamy:
„Poprzez głęboko osobiste rozmowy Oprah Winfrey i dr Bruce Perry badają, jak to, czego doświadczamy we wczesnym dzieciństwie, wpływa na to, jakimi ludźmi się stajemy. Zachęcają nas, byśmy przestali skupiać się na: „Co jest z tobą nie tak?” albo „Dlaczego zachowujesz się w ten sposób”, na rzecz pytania: „Co ci się przydarzyło?”. Wielu z nas doświadcza nieszczęść, które mają trwały wpływ na nasze zdrowie fizyczne i emocjonalne. To, co przydarza się nam w dzieciństwie, prognozuje ryzyko wystąpienia w dorosłym życiu problemów zdrowotnych, ale też daje naukowy wgląd we wzorce zachowań, które wielu z nas usilnie próbuje zrozumieć.

W tej książce Winfrey dzieli się historiami z własnej wstrząsającej przeszłości i podejmuje próbę zrozumienia wrażliwości wynikającej z konieczności stawienia w młodym wieku czoła traumie. Łącząc siły z dr. Perrym, jednym z czołowych światowych ekspertów w dziedzinie dziecięcej traumy, Winfrey splata moc opowiadania historii z nauką i doświadczeniem klinicznym, aby lepiej zrozumieć i przezwyciężyć skutki traumy. Koncentrują się nie tylko na poznaniu na nowo ludzkich zachowań, ale także na wpływie traumy na nasze życie. To subtelna, ale głęboka zmiana w podejściu do traumy, która każdemu z nas pozwala zrozumieć przeszłość, tak abyśmy mogli oczyścić drogę ku przyszłości – otwierając drzwi do odporności i uzdrowienia w sprawdzony, skuteczny sposób.”

Ktoś z Was czytał? 🙂 Polecamy!

5. POLECANY PODCAST – Zapraszam do posłuchania drugiej części podcastu z cyklu „Okiem Processworkera” zatytułowanego „O dziewczynach jak dorastają w cieniu krytyka cz. 2” ❤. (Instytut Psychologii Procesu: www.processwork.pl)

LINK: https://www.buzzsprout.com/936697/11851921-o-dziewczynach-jak-dorastaja-w-cieniu-krytyka-cz-2

Jest to rozmowa z Dorotą Biały, dyplomowaną psychoterapeutką i processworkerką, na temat krytyka w życiu młodych dziewczyn. To kontynuacja tematu z odcinka z kwietnia 2021 roku.
„Dorota opowie, jaką rolę w kształtowaniu się wewnętrznej relacji dziewczyny z samą sobą odgrywają rytuały, wpływ środowiska i najbliższe otoczenie.
Odcinek szczególnie rekomendujemy rodzicom i opiekunom młodych osób, którzy poszukują odpowiedzi na to, jak wspierać swoje dzieci, aby rozwijały się szczęśliwe i odporne. Rozmowę prowadzi Katarzyna J. Lewińska, psychoterapeutka psychologii procesu. .”

Instytut Psychologii Procesu: www.processwork.pl https://www.facebook.com/InstytutPsychologiiProcesu
https://www.instagram.com/instytutpsychologiiprocesu/

6. CYTAT – Nawiązując do ostatniej Twórczej inspiracji na temat przypadkowości – coś o eksperymentach – uwielbiam ten cytat 🙂 Stosuję go szczególnie jak gotuję coś po raz pierwszy 🧐❤

Obserwuj nas na Facebook 🙂

————————————–

Chcesz nas wesprzeć finansowo? Możesz zrobic to poprzez:
— darowiznę bezpośrednio przelewem na konto:
Fundacja Pole Rozwoju
Konto: 36 1600 1462 1873 8588 2000 0001
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe
stawiając kawę dla Ekipy Pola Rozwoju: https://buycoffee.to/polerozwoju

Postaw mi kawę na buycoffee.to
robiąc zakupy online z bezpłatną darowizną
https://fanimani.pl/polerozwoju/

Opublikowano w

Agata Brzóska

Dodaj komentarz