„Wejdź w Pole…” – edycja 07/2023

Kolejna dawka podpowiedzi w ramach projektu „Wejdź w Pole”! Zaczynamy od pytań pełnych mocy!

  1. PYTANIA PEŁNE MOCY, czyli pytania zapraszające do refleksji, pomagające się zatrzymać… a może i pokierować w odpowiednim kierunku – wszystko po to, by podążać własną, naturalną drogą… ❤️ Zanim zaczniesz, warto przygotować sobie kartkę i coś do pisania – słowo zapisane ma inna moc ;

Temat wartości zawsze mnie jakoś porusza. Wartości to dla mnie fundament, drogowskaz, gdy nie wiadomo w którą stronę iść….

2. ĆWICZENIE – W wydaniu lipcowym, proponuję Ci kilka ważnych i pomocnych pytań. Poniższe ćwiczenie może pomóc w identyfikacji szkodliwych przekonań. Zerknij na listę i poszukaj takich, które być może odnajdujesz w swoich myślach i wypowiedziach.

Wersja do wydruku poniżej – znajdziecie tam również ćwiczenie „Pomost” pomagające zobaczyć swoją wizję alternatywnej rzeczywistości.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania do ćwiczeń – prosimy o kontakt 😉

3. TWÓRCZA INSPIRACJA – Tym razem coś o niedoskonałości. Ćwiczenia szczególnie dla tych, którzy są zbyt przywiązani do perfekcjonizmu 🙂

Celem zadań jest otwieranie się na swoje Twórcze JA, wychodzenie poza utarte schematy, odkrywanie nowych wniosków i odpowiedzi…

4. INSPIRUJĄCE KSIĄŻKI:

Książka trochę inna niż te co dotychczas polecaliśmy: „Atomowe nawyki” 🙂 Pomimo dość „amerykańskiego stylu”, niesie ciekawy i inspirujący przekaz. Ktoś z Was czytał? Macie jakieś ciekawe nawyki wypracowane dzięki tej książce?

„Atomowe nawyki to prosta, sprawdzona metoda kształtowania dobrych nawyków i wyzbywania się złych manier.
Fundamentem książki jest model nawyków składający się z czterech kroków (wskazówka, pragnienie, reakcja i nagroda) oraz czterech praw zmiany zachowania, które z tych kroków wynikają.
Przedstawione przeze mnie założenia stanowią zintegrowany model bazujący na naukach kognitywnych i behawioralnych. Moim zdaniem jest to jeden z pierwszych modeli ludzkiego zachowania, który uwzględnia wpływ na nawyki zarówno bodźców zewnętrznych, jak i wewnętrznych emocji. Choć niektóre terminy mogą być ci znane, jestem przekonany, iż szczegóły – oraz zastosowanie czterech praw zmiany zachowania – wskażą ci nowe podejście do nawyków.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Jeśli pisaliśmy już o „Podróży Bohaterki” to koniecznie musimy napisać również o książce: „Osobisty podręcznik do Podróży Bohaterki. Mapa kobiecej wyprawy” Maureen Murdock, autorki kobiecego modelu rozwoju.

W „Podróży Bohaterki” Murdock wprowadziła nas w etapy i rytmy kobiecej transformacji. W „Osobistym podręczniku”, stworzonym na podstawie długoletniej pracy warsztatowej z kobietami, towarzyszy nam w tej drodze, pogłębiając nasze doświadczenie i oferując konkretne ćwiczenia, które zbliżają nas do poznania osobistego mitu. Struktura książki przygotowana jest tak, aby mogła służyć jako notatnik, z pytaniami, które możemy sobie stawiać, miejscem na notatki materiału sennego i kierowanej wyobraźni, sugestiami rytuałów, które możemy stworzyć, aby pogłębić proces transformacji.

„Osobisty podręcznik” może być przewodnikiem na osobistej drodze zmiany, ale może też być kreatywnym materiałem do indywidualnej i grupowej pracy rozwojowej i terapeutycznej.

Przygotowaliśmy również, jak zaleca autorka, specjalny zeszyt do wykonywania ćwiczeń́ i notowania snów – „Notatki z Podróży”, który można kupić na naszej innej aukcji.

O książce
Napisałam tę książkę, by poprowadzić Cię przez poszczególne etapy Podróży Bohaterki. Jej działanie ma przypominać warsztaty, które prowadziłam z kobietami w wieku od trzynastu do osiemdziesięciu sześciu lat w Ameryce Północnej i Europie. Można korzystać z niej w grupie lub samodzielnie. Razem zagłębimy się ­­w każdą fazę podróży i przyjrzymy mitom oraz baśniom, które ją ilustrują. Każdy rozdział zawiera pytania dotyczące kobiecego rozwoju, nad którymi możesz się zastanowić, oraz ćwiczenia z zakresu wizualizacji, pisarstwa i sztuki, które pomogą Ci rozjaśnić oraz zrozumieć Twoją własną podróż. Przydać Ci się może specjalny zeszyt czy notes do wykonywania ćwiczeń oraz notowania snów.

Maureen Murdock, autorka „Podróży Bohaterki” i „Osobistego podręcznika do Podróży Bohaterki”

Ponieważ żeńskość w naszym świecie znaczy niewiele, kobiety od lat poszukują w nim własnego miejsca. Czasem to poszukiwanie prowadzi jednak w rejony, z których powrót jest bardzo trudny…

Książka ta stanowi przewodnik, który delikatnie prowadzi nas przez proces odzyskiwania ciała wraz z emocjami, a także pomaga radzić sobie z dylematami związanymi z płcią, rolą społeczną czy duchowością. I chociaż należy czytać go w kontekście czasów, gdy został napisany, zaprezentowany przez Maureen Murdock unikalny model żeńskiej podróży nie stracił na aktualności. Autorka nie daje gotowych recept, lecz wskazuje drogę wiodącą wśród przebogatych krajobrazów naszej psychiki. Jej głos towarzyszy nam w wędrówce, byśmy mogły bezpiecznie wytyczyć własny szlak, zachowując przy tym kontakt z własną głębią i wrażliwością.

Marta Niedźwiecka, psycholożka, współautorka książki o świadomej seksualności „Slow Sex”, autorka podkastu „O Zmierzchu”.

O autorce
Maureen Murdock jest certyfikowaną psychoterapeutką rodzinną. Pracuje w prywatnej praktyce w Venice w Kalifornii, a jednocześnie prowadzi zajęcia na rozszerzonym programie pisarskim Uniwersytetu Kalifornijskiego, oraz na kursie pisania dzienników w San Francisco Writing Salon i w prywatnych grupach w Santa Barbara. Jest autorką szeroko znanych książek tłumaczonych na wiele języków, w których łączy zainteresowanie tajemniczymi ścieżkami psychiki z badaniami nad mitologią i miłością do opowieści i kronikarstwa/dzienników. Jej książki, wykłady i seminaria wzbogaciły życia tysięcy osób. Poruszane przez nią wątki dotyczą bohaterstwa, zdrady, poszukiwania matki i ojca, miłości, cyklów śmierci i odrodzenia. Uważa, że osoby piszące dzienniki są współczesnymi twórczyniami i twórcami mitów, poszukującymi odpowiedzi na te same pytania co nasi przodkowie: „Kim jestem? Gdzie zmierzam? Jaki jest mój cel?”.

Polecajki książkowe są tworzone we współpracy z Czułe Oko – fotografia portretowa i arteterapia / Katarzyna Czajkowska <3

Kolejny podcast dla Was – tym razem na temat tego, dlaczego zmiana jest tak trudna…
Zapraszam do wysłuchania wykładu Małgorzaty Szczepańskiej, psycholożki, terapeutki i superwizorki Instytutu Psychologii Procesu, który odbył się w ramach 3. Konferencji Psychologii Procesu POP Inspiracje.

Tytuł: „Kryzys. Dlaczego zmiana jest trudna?”

LINK: https://www.buzzsprout.com/936697/9570033-kryzys-dlaczego-zmiana-jest-trudna

Podcasty pochodzą ze zbiorów Instytutu Psychologii Procesu.

Instytut Psychologii Procesu: www.processwork.pl https://www.facebook.com/InstytutPsychologiiProcesu
https://www.instagram.com/instytutpsychologiiprocesu/

6. CYTAT – Cytat z Pola jako zaproszenie do małej refleksji 😉

Obserwuj nas na Facebook: https://www.facebook.com/polerozwoju


Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie!!!

Chcesz nas wesprzeć finansowo? Możesz zrobic to poprzez:
— darowiznę bezpośrednio przelewem na konto:
Fundacja Pole Rozwoju
Konto: 36 1600 1462 1873 8588 2000 0001
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe
stawiając kawę dla Ekipy Pola Rozwoju: https://buycoffee.to/polerozwoju

Postaw mi kawę na buycoffee.to
robiąc zakupy online z bezpłatną darowizną
https://fanimani.pl/polerozwoju/

Opublikowano w

Agata Brzóska

Dodaj komentarz