„Wejdź w Pole…” – edycja 09/2023

Edycja wrześniowa już gotowa – miłego czytania 🙂

PYTANIA PEŁNE MOCY, czyli pytania zapraszające do refleksji, pomagające się zatrzymać… a może i pokierować w odpowiednim kierunku – wszystko po to, by podążać własną, naturalną drogą… ❤️ Zanim zaczniesz, warto przygotować sobie kartkę i coś do pisania – słowo zapisane ma inna moc ;

Niektóre przekonania bardzo nas zatrzymują przed zrobieniem czegoś co nas kusi 😉 Być może za tym czymś jest poczucie wolności, spontaniczności, mocy i sprawczości. Nie muszą to być wielkie rzeczy, każdy mały krok pomoże nam być bardziej otwartym i elastycznym na co dzień.

….niby proste pytanie, a jednak 😉 Dajcie sobie czas na odpowiedź, czasem potrzeba kilka dni by wizja się wyklarowała.


ĆWICZENIE – Tym razem coś o marzeniach! Specjalnie dla Was przygotowałam ćwiczenie o energii – po to by sprawdzić co za marzeniami tak na prawdę jest – jaka tęsknota, jaka energia, jaki stan <3 Miłego podążania! 🙂

Wersja do wydruku poniżej – wraz z ćwiczeniem „Energia marzenia”:

LINK: https://polerozwoju.pl/wp-content/uploads/2023/09/Pole-Rozwoju-cwiczenie-nr-9-—-WRZ.pdf


Jeśli masz jakiekolwiek pytania do ćwiczeń – prosimy o kontakt 😉

TWÓRCZA INSPIRACJA – Kolejne „Twórcze inspiracje” dla Was. Drugie i trzecie ćwiczenie może nas pięknie kontaktować ze sobą. Dodam, że ćwiczenie z linią towarzyszy mi dość często, jak nie mogę zebrać myśli 😉 zwykle potem coś ciekawego wpada do głowy – zachęcam! 🙂

Celem zadań jest otwieranie się na swoje Twórcze JA, wychodzenie poza utarte schematy, odkrywanie nowych wniosków i odpowiedzi…


Nie mogłoby być Polecajek książkowych bez „Rosnąć w siłę” Brene Brown. „Jeżeli będziemy postępowali z wielką odwagą, nie unikniemy upadków. To książka o tym, jak się po nich podnosić”. Też tak myślicie?

To co jeszcze możemy wyczytać z opisu książki: „Brené Brown zapoczątkowała globalną debatę na temat odwagi, wrażliwości, wstydu i poczucia własnej wartości. Ujawniła głęboką prawdę: wrażliwość, czyli gotowość do odsłonięcia się i bycia widzianym bez gwarancji wyniku, jest jedyną drogą do głębszej miłości, silniejszego poczucia przynależności i radości. Niemniej życie z wielką odwagą nie zawsze jest łatwe. Potknięcia i upadki są bowiem nieuchronne.

Upadnij, powstań, spróbuj jeszcze raz.

Jak przekonuje Brown, bez porażki nie ma innowacji, nauki ani kreatywności. Jednak upadek zawsze jest bolesny. Jak powstać z niego silniejszym? O tym właśnie jest książka Rosnąc w siłę. Autorka dzieli się w niej z czytelnikami wiedzą, odczuciami, przekonaniami i doświadczeniami związanymi ze wstawaniem po upadku. Na ich podstawie stworzyła trzyetapowy proces podnoszenia się po porażce – ogólną mapę i przewodnik, z pomocą którego staniemy z powrotem na nogi.

Proces wzrastania w siłę.

Celem procesu jest podniesienie się z upadku, poprawienie błędów i stawienie czoła zranieniu w taki sposób, żeby czerpać z tego mądrość i nauczyć się żyć całym sercem. W jego skład wchodzą rozpoznanie własnych emocji i zmagania, by dotrzeć do miejsca prawdy; należy stosować ten proces każdego dnia, dopóki nie wejdzie nam w nawyk i nie wywoła rewolucji w naszym życiu. Podnoszenie się po porażkach w ten sposób to według Brené Brown sprawdzian odwagi i kuźnia wartości, kultywowanie życia pełną piersią i tytułowe rośnięcie w siłę.

Nasze opowieści o życiowej walce mogą być bardzo poważne, jak w przypadku utraty pracy czy zakończenia długotrwałego związku uczuciowego, albo mieć nieco mniejszy ciężar, jak w przypadku konfliktu z przyjacielem czy kolegą. Najważniejsze, by nauczyć się pisać nowe zakończenia wszystkich tych historii.”
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

A co powiecie na „Gdybyś miał przed sobą rok życia” książkę autorstwa Stephena Levine’a?

„Co by było, gdybyś pewnego dnia obudził się ze świadomością, że został Ci tylko rok życia? Czy stwierdziłbyś, że wykorzystałeś każdą minutę swojego istnienia? Co byś zrobił, aby przeżyć ten rok jak najlepiej? Dowiedz się, jakie zmiany wprowadzić, aby żyć pełnią życia i nie marnować ani chwili.
W książce „Gdybyś miał przed sobą rok życia” Stephen Levine proponuje czytelnikom przeprowadzenie eksperymentu na świadomości. Stara się skłonić do refleksji nad tematem śmierci i przemijania. Żyjąc z dnia na dzień, nie zastanawiamy się nad tym, co by było, gdyby nasze życie się skończyło. Świadomość nieuchronnie zbliżającego się końca istnienia wymusza na nas ewaluację naszych dotychczasowych czynów, działań, decyzji i osiągnięć.

Co można zrobić, aby żyło nam się lepiej? Jak w pełni wykorzystać czas pozostały nam na ziemi? Jak wyzbyć się strachu, ograniczeń i poczucia lęku? Jak przebaczyć i nie trzymać w sobie żalu? Jak zacząć żyć chwilą, skupić się na tym, co jest tu i teraz, zamiast wciąż rozpamiętywać to, co było i bezpowrotnie minęło? Jak żyć w zgodzie z samym sobą i własnymi uczuciami? Jak zacząć żyć świadomie?
Jeśli sięgniemy po książkę „Gdybyś miał przed sobą rok życia”, może uda nam się odpowiedzieć na te i inne pytania. Jedno jest pewne – ta książka zdecydowanie zwróci naszą uwagę na to, jak żyjemy i co możemy zmienić, aby robić to lepiej.

Stephen Levine to autor książki „Kto umiera? Sztuka świadomego życia i świadomego umierania”. „Gdybyś miał przed sobą rok życia” to rozwinięcie tematów poruszanych w pierwszej książce autora. Stephen Levine w swoich publikacjach oswaja nas ze śmiercią i pokazuje, jak żyć świadomie.”


CYTAT – Coś o dobrym balansie, na ile mamy poczucie, że utrzymujemy dobre proporcje między tym co nas uszczęśliwia a tym co jest obowiązkiem, celem, zadaniem…

Obserwuj nas na Facebook: https://www.facebook.com/polerozwoju


Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie!!!

Chcesz nas wesprzeć finansowo? Możesz zrobić to poprzez:
— darowiznę bezpośrednio przelewem na konto:
Fundacja Pole Rozwoju
Konto: 36 1600 1462 1873 8588 2000 0001
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe
stawiając kawę dla Ekipy Pola Rozwoju: https://buycoffee.to/polerozwoju

Postaw mi kawę na buycoffee.to
robiąc zakupy online z bezpłatną darowizną
https://fanimani.pl/polerozwoju/

Opublikowano w

Agata Brzóska

Dodaj komentarz