„Wejdź w Pole…” – edycja 10/2023

Edycja wrześniowa już gotowa – miłego czytania 🙂

PYTANIA PEŁNE MOCY, czyli pytania zapraszające do refleksji, pomagające się zatrzymać… a może i pokierować w odpowiednim kierunku – wszystko po to, by podążać własną, naturalną drogą… ❤️ Zanim zaczniesz, warto przygotować sobie kartkę i coś do pisania – słowo zapisane ma inna moc…

Refleksja na temat tego co by się chciało, a nie ma się odwagi. Może warto wprowadzić zmiany już dziś? Sama refleksja jest już krokiem… Zapraszam do „Pytań pełnych mocy” <3

….i jak poszło? Coś się wyklarowało? 😉


ĆWICZENIE – a gdyby tak sięgnąć po wcześniejsze wydarzenia i wyciągnąć z nich to co może nas zasilać do kolejnych działań? Zapraszam do poniższego ćwiczenia 😉

Wersja do wydruku poniżej:

LINK: https://polerozwoju.pl/wp-content/uploads/2023/10/Pole-Rozwoju-cwiczenie-nr-10-—-PAZ.pdf


Książka, która kiedyś bardzo mi się spodobała 😉 „Kradnij jak artysta” – pełna ćwiczeń mających na celu otworzenie umysłu i rozbudzenie kreatywności 🙂

„Jeśli chcesz kraść jak artysta, potrzebujesz miejsca na swoje zdobycze!
Twórczy umysł to źródło nietuzinkowych rozwiązań, odkryć i inspiracji. To cenny klejnot, dzięki któremu łatwiej można osiągnąć wiele celów, a świat dookoła staje się ciekawszy i piękniejszy. Niezależnie od tego, kim jesteś, czym się zajmujesz i jak wiele masz w sobie talentów, na pewno możesz myśleć jeszcze bardziej kreatywnie i działać jeszcze bardziej skutecznie.
Dziennik, który trzymasz w rękach, jest uzupełnieniem i kontynuacją bestsellerowej książki „Twórcza kradzież. 10 przykazań kreatywności”. Napisany w formie kultowego notatnika Moleskine zawiera wyjątkowo intrygujące pomysły, sugestie, cytaty i ćwiczenia. Przekonaj się, jak skuteczny jest ten niezwykły kurs kreatywności, i odkryj w sobie duszę artysty!
Jak używać tego dziennika?

  1. Zabieraj go wszędzie ze sobą.
  2. Rób co najmniej jedno zadanie każdego dnia.
  3. Powtarzaj pierwsze dwa punkty tak długo, aż wszystkie strony dziennika zostaną zapełnione.”

Jeśli zaproponować coś o połączeniu ciała i umysłu, to bardzo ciekawą polecajką książkową może okazać się „kiedy ciało mówi nie” Gabor Mate. Oj, daje do myślenia! Podziękowania dla Kasi Czajkowskiej za podpowiedź 😉

„Czy można dosłownie umrzeć z samotności? Czy istnieje połączenie między zdolnością wyrażania emocji a chorobą Alzheimera? Czy można zdefiniować „osobowość nowotworową”?
Opierając się na dogłębnych badaniach naukowych, doktor Gabor Maté udziela odpowiedzi na pytania dotyczące połączenia umysł–ciało. Przedstawia dowody naukowe na to, jaką rolę odgrywają stres i emocje w występowaniu szeregu powszechnych chorób takich jak zapalenie stawów, nowotwory, cukrzyca, choroby serca, zespół jelita drażliwego czy stwardnienie rozsiane.
Na podstawie dziesiątek studiów przypadków i historii takich osób jak Ronald Reagan (alzheimer) czy Lance Armstrong (rak jąder) Gabor Maté ujawnia Siedem zasad zdrowienia, czyli reguł pomagających uchronić się przed ukrytym stresem.
„Kiedy ciało mówi nie” to międzynarodowy bestseller przetłumaczony na piętnaście języków, propagujący uczenie się i leczenie poprzez dostarczanie transformującego wglądu w to, w jaki sposób choroba może być sposobem na odrzucenie przez organizm tego, czego umysł nie może lub nie chce uznać.
„Ludzie zawsze intuicyjnie czuli, że ciało i umysł są niepodzielne. Współcześnie doszło jednak do niefortunnego rozłamu między tym, co podpowiada nam organizm, a tym, co umysł uważa za prawdę. Ku własnej zgubie, zwykle kierujemy się drugim z tych dwóch źródeł informacji.
Dlatego za przyjemność i przywilej uważam przedstawienie Czytelnikowi odkryć nowoczesnej nauki, potwierdzających intuicję odwiecznej mądrości. Stanowiło to mój nadrzędny cel podczas pisania tej książki. Innym było odsłonięcie zwierciadła, w którym przegląda się nasze napędzane stresem społeczeństwo – w odbiciu tym widzimy, jak na niezliczone mimowolne sposoby pomagamy powstawać nękającym nas chorobom.”
Gabor Maté”


CYTAT – Czy działanie bez kontaktu z intuicją coś daje? Czy dotrze się do poczucia spełnienia jeśli wykonuje się tylko zadania zaplanowane przez rozum..

Obserwuj nas na Facebook: https://www.facebook.com/polerozwoju


Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie!!!

Chcesz nas wesprzeć finansowo? Możesz zrobić to poprzez:
— darowiznę bezpośrednio przelewem na konto:
Fundacja Pole Rozwoju
Konto: 36 1600 1462 1873 8588 2000 0001
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe
stawiając kawę dla Ekipy Pola Rozwoju: https://buycoffee.to/polerozwoju

Postaw mi kawę na buycoffee.to
robiąc zakupy online z bezpłatną darowizną
https://fanimani.pl/polerozwoju/

Opublikowano w

Agata Brzóska

Dodaj komentarz