WIETRZENIE PRACOWNI

Bez Nazwy

obrazy z pola

W ramach sezonowego wietrzenia pracowni, mamy dla Was kilka obrazów. Może znajdą swój nowy dom 🙂 Niech działają na Was pozytywnie!

Jeśli jesteś zainteresowany/a nabyciem któregoś obrazu - proszę o kontakt  bezpośredni: brzoskaagata@gmail.com 

Obrazy szukające nowego domu

TYTUŁ: Wyobraźnia - akryl na płótnie, pokryty werniksem

Obraz o sile wyobraźni. Można w nim zobaczyć wszystko. Zmienia swoje oblicze w zależności od tego kto jest obserwatorem. Każdy może znaleźć w nim to co potrzebuje.

TYTUŁ: Wysokość fali - akryl na płótnie, pokryty werniksem

Obraz przypadku, chaosu i wieloznaczeniowości. Pozorność - w chaosie jest ukryty pradawny porządek. W chwili wyciszenia sięgam po wszystkość. Kontakt z przeszłością, teraźniejszością, przyszłością.

TYTUŁ: W oknie - akryl na płótnie, pokryty werniksem

Patrząc w okno widzę świat. Urealniam się, czuję bardziej, że oddycham, mogę usłyszeć głosy ptaków i natury. Stojąc w oknie przychodzi do mnie ochota by wyjść na zewnątrz. Świat zaprasza i kusi swą niepowtarzalnością. Przyjmuję to zaproszenie, chętnie się rozgoszczę w tych wszystkich możliwościach

TYTUŁ: Wszystkość - akryl na płótnie, pokryty werniksem

Obraz przypadku, chaosu i wieloznaczeniowości. Pozorność - w chaosie jest ukryty pradawny porządek. W chwili wyciszenia sięgam po wszystkość. Kontakt z przeszłością, teraźniejszością, przyszłością.

TYTUŁ: Szklana kula - akryl na płótnie, pokryty werniksem

Intuicja wie coś więcej i często bywa gadatliwa. Szepcze nam do ucha, nawet gdy jesteśmy zajęci. Ostrzega, podpowiada, dobrze radzi. Wydaje się, że jej pomysły bywają absurdalne, niewykonalne, ale też szalenie kuszące. Jak tylko ją usłyszeć, przyciąga nas i zbliża do drogi, którą dobrze znamy… naszej własnej drogi.

TYTUŁ: Słoneczne I i II - akryl na płótnie, pokryty werniksem

Zamykam oczy, a tam świeci słońce. Przywołuję najcudowniejsze miejsce na ziemi gdzie czuję, doświadczam… żyję. Wychodząc z ukrycia, do świata, napełniona słońcem, spotykam innych, co również szukają tego co ja.

TYTUŁ: "Przenikanie" - akryl na płótnie, pokryty werniksem

Nasycenie i przenikanie. Emocje i czucie kontaktujące z "Ja". Pasja do życia wołająca nas na zakrętach, gdzie wydaje się, że nie ma już nic. Wzrastanie i opadanie. Dreszcze…

TYTUŁ: "Pradawny" - akryl na płótnie, pokryty werniksem

Kontakt z czymś starym i uniwersalnym w nas samych. Szept pokoleń, informacja w DNA. Stabilna obecność czegoś co jest tu od zawsze. Zmiana jest stałością. Zapraszam, można się oprzeć i odpocząć.

 

TYTUŁ: "Optymistyczny" - akryl na płótnie, pokryty werniksem

A gdybym każdego ranka budziła się z poczuciem, że świeci słońce? Gdybym z radością myślała o porannej kawie i przyjemnych zadaniach i nie-zadaniach na dzień? Takie dni zasilają, dodają energii, dają natchnienie i głowę pełną pomysłów. Obraz o harmonii i potrzebie doświadczania radości w życiu, na słoneczne dni.

TYTUŁ: "Krutynia" - akryl na płótnie, pokryty werniksem

"Bliskość natury, tęsknota za byciem w kontakcie ze sobą, z przyrodą, z innymi, którzy czują podobnie. Poczucie bycia podłączonym, w nurcie życia, w zgodzie ze sobą. Czasem trafia się w takie miejsce na ziemi, gdzie ten kontakt jest bardziej możliwy…"

TYTUŁ: "Biedronka" - akryl na płótnie, pokryty werniksem

Przyjemna dla oka, pozytywna, przynosząca dobre wieści. Taka oto biedronka! Człowiek się uśmiecha jak widzi 😉

(aktualnie obraz niedostępny, ale mogę namalować podobny 😉 - zapraszam do kontaktu

TYTUŁ: "Bycie" - akryl na płótnie, 30x40 cm

"W stronę nieokreśloną i senną. Na pograniczu rzeczywistości i fikcji. Kiedy malowałam ten obraz, przychodziły do mnie historie: własne i innych osób. Snuta refleksja zaprowadzała do przestrzeni gdzieś pomiędzy. Sprzyjający czas, pełen odkryć i wglądów. Decyzje - w jaką stronę iść, w spokoju i w zgodzie ze sobą. Obraz o błogości w momencie przełomu. Dawka spokoju... "

TYTUŁ: "Pejzaż" - akryl na płótnie, 50x50 cm

"Wszystko co naturalne i z ziemi ma swój rytm i prawa. Obraz ma na celu przypominanie o tym na co dzień. Tworzy kontakt nas samych z czymś głębszym i szerszym na zewnątrz. Gdy odpływamy zbyt w analizę, wizje przyszłości, nadmierną zadaniowość, "Pejzaż" patrzy ukradkiem i podpowiada: "wróć do domu, tu znajdziesz poczucie sensu i spokoju"..."

Pejzaż 2

TYTUŁ: "Sens" - akryl na płótnie, 30x30 cm

"Coś się tli, coś rozbudza, jakby po długim czasie zimowania. Masz to uczucie, że możesz wiele, a coś jednak zatrzymuje? Obraz "Sens" ma przypominać o drodze.. drodze do wewnętrznego potencjału, do ukrytych możliwości, do mocy prowadzącej do zmiany, jakby niewidzialna ręka uruchamiała proces... otwierała drogę do tego czego najbardziej pragniesz i potrzebujesz"

Sens 2

TYTUŁ: "W kolor" - akryl na płótnie, 50x50 cm

"Kolor ożywia, dodaje energii, aż chce się działać, kochać, czuć. Czujesz stagnację? Wszystko się zatrzymało? A może nuda stała się codziennością? A gdyby tak wprowadzić światło, kolor, pozytywne formy do życia? Od obrazu w stronę życia, w obrazie jak lustrze. Małe przypomnienie o tym, że mamy w sobie energię, moc i miłość. "

W Kolor 2

TYTUŁ: "Wschód słońca" - akryl na płótnie, 75x65 cm

"Po nocy nastaje piękny wschód słońca. Pełen blasku i złota. Przyjemność, pozytywne myślenie, energia życia i miłości. Gdyby tak zerkać na niego częściej, może stałby się dla nas jak lustro? Obraz ten malowałam w bardzo pozytywnym momencie życia. Czas by znalazł nowy dom, by zasilał tych, którzy tego potrzebują..."

Wschód Słońca 5

TYTUŁ: "Swoboda zieleni" - akryl na płótnie, 50x70 cm

"Patrząc na drzewa i kwiaty, mają one w sobie wyjątkową swobodę. Nawet gdy na ich drodze staje przeszkoda, i tak znajdują sposób by wyrosnąć. Obraz "Swoboda zieleni" jest inspiracją do wzrostu, pomimo przeszkód i trudności. Jest to przypomnienie o tym, że czasem przeszkody mogą być dla nas podpowiedzią, cenną nauką lub przypomnieniem na czym nam tak na prawdę zależy..."

Swoboda Zieleni 1

TYTUŁ: "Warstwy przeszłości" - akryl na płótnie

"Jestem zbudowana z warstw, z wszystkich doświadczeń, historii i zdarzeń. Pomimo, że bywało różnie, wiem, że dzięki temu fundament jest mocniejszy. To dodaje siły i mocy. Gdy tylko robi się zimno i ciemno, zerkam na "Warstwy przeszłości" i widzę przyszłość - ciepłą, jasną i pełną nadziei..."