WYJŚĆ Z KLATKI – Przestrzeń twórczych inspiracji

Pole Rozwoju wspiera projekt Kasi Czajkowskiej WYJŚĆ Z KLATKI. Aby ułatwić Wam rozeznanie się w aktualnych wydarzeniach, wpisach i filmach, specjalnie dla Was zbieramy wszystko w poniższym artykule. Na początku kilka słów o projekcie, później zebrane linki do poszczególnych filmów, artykułów i wydarzeń, a na końcu fotogaleria z wybranych wydarzeń. Zapraszamy!

O projekcie:

Wyjść z KLATKI – projekt stworzony przez Kasię Czajkowską (Czułe Oko – fotografia portretowa i arteterapia), fotografkę i arteterapeutkę którą być może znacie ze strony Pola Rozwoju bądź z działalności na Facebooku i nie tylko. Tak, często udostępniam, like’uję i klikam “super” kiedy widzę coś co Czułe Oko wypuszcza do świata. Rezonuje, więc odpowiadam.

Projekt niezwykły, z serca i potrzeby wychodzenia, wspierania w wychodzeniu. Klatka jako metafora, dla każdego znaczy coś innego. Ograniczenie? blokada? izolacja? Pierwszy krok by wysunąć nos za okno i poczuć podmuch świeżości. Pierwszy krok by sprawdzić czy to co czuję jest uwieraniem, które można zbadać i zmienić.

Aby pomóc Wam korzystać z dobrodziejstw projektu, poniżej znajdziecie linki do filmów, warsztatów, blogu itp. Strona ta będzie aktualizowana w trakcie trwania projektu, tak byście dostawali najświeższe informacje ❤

“Projekt WYJŚĆ Z KLATKI, który jest realizowany w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci, wpisuje się w powyższą propozycję i zaprasza do twórczego spędzania wolnego czasu. Zachęca do korzystania z terapeutycznych wartości sztuki – elementów arteterapii, terapii przez fotografowanie – wizualnego opowiadania historii, autokreacji, odreagowania rzeczywistości, emocjonalnego oczyszczania. Przedsięwzięcie WYJŚĆ Z KLATKI jest pomyślane jako przestrzeń inspiracji, która łączy pokolenia, artystów i odbiorców sztuki, a ponadto daje możliwość wymiany doświadczeń, pomysłów, współpracy.” (pisze Kasia Czajkowska na swoim blogu)

(fot. Joanna Ćwik)

Materiały i haromonogram WYJŚĆ Z KLATKI:

 1. Kanał YOUTUBE WYJŚC Z KLATKI gdzie znajdziecie:
 2. Wpisy na blogu CZUŁYM OKIEM wokół projektu, zilustrowane zdjęciami ze spotkań:
 3. E-book, przewodnik po technicznych aspektach obsługi aparatu fotograficznego – Wejdź na stronę Czułego Oka i pobierz PDF
 4. warsztaty:
  1. Warsztat PODSTAWY FOTOGRAFII Z ELEMENTAMI ARTETERAPII – WYJŚĆ Z KLATKI – 25 lipca w Kleszczewie na Mazurach (kliknij tutaj)
  2. Warsztat arteterapii WYJŚĆ Z KLATKI –  8 sierpnia w siedzibie Fundacji Metamorfozy w Warszawie. Szczegóły znajdziecie pod linkiem: kliknij tutaj
 5. Wystawa Malarstwa:
  1. Malarstwo Agaty Brzóski w Galerii Metamorfozy zatytułowana: “W drodze do twórczego JA” (Warszawa)
  2. Wirtualne zwiedzanie: INSPIRACJE Wystawa malarstwa OPROWADZANIE
 6. Newsletter – Jeśli chcesz dostawać najświeższe informacje dotyczące projektu, zapisz się na Wieści z Pola

E-Book – przewodnik po technicznych aspektach obsługi aparatu fotograficznego (do pobrania)

Pole wspiera projekt:

Pole Rozwoju jako partner projektu wspiera Wyjście z KLATKI. Specjalnie dla Czułego Oka stworzyłam grafiki ilustrujące meandry sztuki fotograficznej. Kilka bardzo przyjemnych wieczorów z padem graficznym 😉

Dodatkowo Pole Rozwoju dba o to byście dostali najświeższe informacje o projekcie. Chcesz otrzymywać wieści z programu WYJŚĆ Z KLATKI?

Zapisz się na Newsletter Pola Rozwoju: https://polerozwoju.pl/newsletter

Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

Agata Brzóska

Dodaj komentarz

Wszelkie wieści z Pola chętnie przesyłamy bezpośrednio do Ciebie na skrzynkę mailową.
Zapisz się na Newsletter i wejdź w Pole.